A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Солотвинський ліцей-інтернат з румунською мовою навчання імені М. Емінеску Солотвинської селищної ради Тячівського району Закарпатської області

Умови прийому

                                                  Затверджено

02.01.2023 року

 

Директор ліцею                       А.Н. Поп

Затверджено на засіданні педради

(протокол  №7  від 02.01.2023 року)

 

Порядок прийому та зарахування учнів до Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені М. Емінеску

Порядок прийому та зарахування до Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені М. Емінеску розроблено на підставі Закону України  «Про загальну середню освіту», Положення про загальноосвітній навчальний заклад та Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018 р. № 367 «Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти».

1.Загальні положення

1.1. Цей Порядок визначає механізм зарахування учнів до  Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені М. Емінеску для здобуття базової та повної загальної середньої освіти за денною формою навчання.

1.2. До Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені                        М. Емінеску згідно Статуту приймаються учні, які  закінчили відповідний клас школи, склали конкурсне  випробування та пройшли конкурсний відбір у вигляді тесту або співбесіди. Вступники беруть участь у конкурсному  відборі незалежно  від місця проживання  та на безоплатній основі.

1.3. До ліцею зараховуються випускники  7-10-х класів, які  не мають у документі про освіту оцінок початкового  рівня, успішно склали конкурсні випробування з української мови, румунської мови,  англійської мови , математики  у вигляді тестування або співбесіди. У разі подання більшої кількості заяв, ніж заклад може набрати, провести конкурсне випробування у вигляді тестування.  За бажанням, учень може  пройти співбесіду.

Конкурс не проводиться , якщо кількість поданих заяв про зарахування (до дня проведення конкурсного відбору) не перевищує загальної кількості місць у класах закладу з урахуванням нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України «Про загальну середню освіту». У такому випадку випадку наказ видається впродовж одного робочого дня, після якого зарахування відбувається на вільні місця у порядку надходження заяв.

1.4. Випускники 9-х класів Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені М. Емінеску, які виявили намір продовжити навчання в закладі в 10-класах і не були відраховані або переведені до іншого закладу освіти, переводяться до 10-го класу Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені М. Емінеску.

1.5. На конкурс  батьки вступників або особи, що їх замінюють, подають наступні документи:

      - заяву на ім’я директора ліцею;

      - копію  свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред'являється оригінал відповідного документа);

  • оригінал або копія відповідного документа про освіту (у разі наявності);

      - оригінал або копія медичної довідки № 086/1-о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду», форма якої затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України від 16.-8.2010 № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2010 р. за № 794/18089;

  • оригінал або копія висновку інклюзивно-ресурсного центру про комплексну оцінку дитини з особливими освітніми потребами чи висновку психолого-медико-педагогічної консультації (у разі наявності);

     -  грамоти, дипломи  та інші документи про участь та успіхи  в олімпіадах, конкурсах та інших творчих змаганнях в поточному навчальному році ( у разі наявності).

Забороняється вимагати надання будь-яких інших документів, не передбачених цим Порядком.

      У випадку подання копій документів оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування. Без оригіналів цих документів наказ про зарахування не може бути виданий.

 2. Організація конкурсу

2.1. Для проведення конкурсного відбору вступників до ліцею створюється конкурсна комісія, а для оцінювання результатів конкурсних випробувань – предметні комісії за кожним з предметів. Склад конкурсної і предметних комісій затверджується директором ліцею.

2.2. Головою конкурсної комісії  є директор ліцею.

2.3. Конкурсна комісія встановлює види, форму, зміст конкурсних завдань, які схвалює педагогічна рада ліцею; графік проведення  конкурсних випробувань та тестування; організовує прийом, облік та збереження документів абітурієнтів; забезпечує якісне проведення та перевірку  конкурсних випробувань; надає повну інформацію про результати випробувань кожного вступника.

2.4. Порядок вступу та зразки конкурсних завдань для вступних випробувань оприлюднюються в  будівлі ліцеї або на сайті засновника.

2.5. Конкурс відбувається  з дотриманням принципів академічної доброчесності, публічності, відкритості, справедливості, чесності, об'єктивності, рівності та неупередженості.    

2.6. З метою попереднього ознайомлення з рівнем вимог до вступників, особливостями  роботи ліцею  в першу недялю червня в закладі проводиться День відкритих дверей.

3. Проведення конкурсу

3.1. Правила конкурсу оголошуються не пізніше ніж за два місяці до його початку. Основний конкурсний набір здійснюється  після закінчення навчального року та отримання учнями  7-10-х класів  документів про освіту, і закінчується не пізніше 31 серпня поточного року.

3.2. Зміст конкурсних випробувань  спрямований виключно на перевірку результатів навчання, визначених державним стандартом базової середньої освіти.

       Вступні випробування з одного навчального предмета для усіх вступників відбувається в один день. Варіанти письмових завдань зберігаються у директора ліцею в запечатаному конверті, який відкривається у день проведення випробувань в присутності членів предметної комісії та абітурієнтів. Повторне використання варіантів завдань під час конкурсних випробувань не допускається.

3.3. Результати конкурсних випробувань та тестування оформляються у вигляді протоколу предметної комісії та оголошуються у письмовій формі для загального ознайомлення всіх його учасників не пізніше ніж через три робочих дні після  проведення випробувань.

3.4. Роботи учасників конкурсу, результати конкурсних випробувань, оформлені у вигляді протоколів відповідної комісії, зберігаються в ліцеї не менше одного року.

3.5. Відмінники навчання, учасники міжнародних олімпіад та конкурсів, призери та учасники третього - четвертого етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад, а також учасники другого-третього етапів конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт Малої академії наук поточного року звільняються від конкурсного випробування з відповідного предмета. Їм виставляється до протоколу максимальна кількість балів.

3.6. Відмінники навчання, випускники 9-х  класів, які за результатами навчання отримали свідоцтва про базову загальну середню освіту з відзнакою, звільняються від конкурсного  випробування з виставленням до протоколу максимальної кількості  балів.

4. Порядок зарахування

4.1.Підсумки конкурсу підводяться на засіданні конкурсної комісії, яка виносить рішення про рекомендацію до зарахування учасників конкурсу до Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені М. Емінеску у відповідності з рейтингом.

4.2. Учні, які пройшли конкурсний відбір, зараховуються до Солотвинського ліцею-інтернату з румунською мовою навчання імені М. Емінеску наказом директора, що видається на підставі протоколу засідання конкурсної комісії, протягом одного робочого дня після оголошення результатів конкурсу.

4.3. Учасник конкурсу (чи один із батьків), який не згоден з рішенням конкурсної комісії щодо результатів їх випробувань, може звернутися  до Апеляційної комісії ліцею з апеляційною  скаргою. Апеляція подається протягом двох робочих днів після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом трьох днів  з дня подання. Проведення будь-яких додаткових конкурсних випробувань дитини під час розгляду апеляційної скарги забороняється.

4.4. До початку та впродовж навчального року можуть бути проведені додаткові вступні випробування для зарахування на вільні місця (за умови їх наявності) у 8-11 класах, що проводяться на загальних засадах ( у тому ж порядку і за аналогічними завданнями, що і в основні вступні випробування). У такому випадку наказ про зарахування видається не пізніше наступного робочого дня після оголошення результатів конкурсу або прийняття відповідного рішення апеляційною комісією.

5. Контроль за проведенням конкурсу

5.1. Директор ліцею несе персональну відповідальність за організацією та проведенням конкурсу з дотриманням вимог даного  Порядку.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора